24.05.20192962 Görüntüleme
Antalya Kaş Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mavi ile yeşilin birleştiği Antalya’nın ilçesi olan Kaş ilçesi son 10 yılda sosyal medyanın etkisi ile iyice popüler bir tatil beldesi olmuştur. Tatil için Kaş’a giden sosyal medya kullanıcılarının Kaş’taki tatil fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmaları ile, mutlaka görülmesi gereken ve Antalya’da gezilecek yerlerlistesinde bulunması gereken Kaş tatilcilerin yeni gözdesi olmuştur.

Diğer tatil beldeleri ile karşılaştırıldığında, Kaş sessizlik ve sakinliği ile ön plana çıkmaktadır. Arnavut kaldırımlı dar sokakları, bu sokaklarda sıralanan begonviller ile sarmalanmış cumbalı evler, şirin kafeleri ile Kaş vazgeçilmez bir tatil beldesi olmuştur. Kıyıya paralel uzanan dağlar sebebi ile kum plaj Kaş’ta yok denecek kadar azdır. Kayaların üzerine kurulmuş plaj ve iskelelerden denize girilmektedir. Bu sebeple Kaş’ın denizi berrak ve temizdir.

Yaz döneminde Kaş yabancı turistlerin de gözdesi olmakla beraber, yazın ve kışın İngiliz turistlerin yoğun olduğu bir yerdir. Kaş’tan ev alıp yaşamının büyük kısmını geçiren İngiliz turist sayısı oldukça fazladır.

Antalya Kaş’ın Neyi Meşhur?

Kaş tüplü dalış için Türkiye’de ilk tercih edilecek yerlerdendir. 21 dalış noktası ile Kaş tüplü dalış tutkunlarının vazgeçilmez adresidir. Kaş’ta denizin ekosisteminin daha bozulmamış olması sebebiyle farklı balık çeşitlerinin, caretta  caretta kaplumbağalarının rahatlıkla görülmesi hatta onlarla beraber yüzebilme imkanı bile bulunabilmesi tüplü dalış tutkunlarının ilk tercih yeridir. Carettaların dünyadaki üreme merkezi olarak Kaş bilinmektedir.

Kaş ve Kalkan yolu arasında bulunan aynı adı taşıyan sarp kayalıklarla çevrili olan Kaputaş plajı sarp kayalıklarla çevrili olması özelliğinin olduğu nadir plajlarımızdandır. 187 basamak merdiven ile inilen Kaputaş Plajı nisan-ekim ayları arasında tatilci akınına uğramaktadır.

Yunanistan’a ait olan Meis adası Kaş’a 2,1 km uzaklığındadır ve Kaş’ın pek çok noktasından gayet rahatlıkla görülmektedir.  Kaş’tan kalkan deniz otobüsleri ile Meis Adasına ulaşım sağlanmaktadır.

Türkiye’nin 2. En uzun plajı olan Patara plajı Kaş’a gelmişken görülmesi gereken plajdır. Caretta caretta kaplumbağalarının da üreme alanı olan Patara plajı uzun kum sahili ile ‘Özel Koruma Bölgesi ‘içerisindedir.

Kaş’ta Nerede Kalınır?

Kaş’ta konaklama için butik oteller ve pansiyonlar ağırlıktadır. Bunun dışında kiralık villalar konaklama için tatilcilerin tercih ettikleri konaklama şeklidir. Balayı çiftlerine özel olarak hazırlanan balayı villaları balayı çiftlerinin ilk tercihleri olmaktadır. Muhafazakâr kesim için de özel olarak tasarlanan villalar Kaş’ta muhafazakâr kesimin tercihi olmaktadır.  Özellikle deniz manzarası ve Meis adası manzarası olan villalar ve butik oteller tatilcilerin Kaş’a hayran kalmalarının sebeplerinden biridir.

Kaş Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kaş, Akdeniz Bölgesinde Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Kaş a karayolu ile ulaşım vardır. En yakın havalimanı Muğla-Dalaman Havalimanıdır. Bu havalimanından özel araç ya da transfer araçlar ile 2,5 saatte karayolu ile Kaş a ulaşılmaktadır. Antalya Havalimanı ise Kaş’a 3 saatlik uzaklıktadır. Karayolu ile Kaş’a ulaşımda en önemli ayrıntı sarp kayalıklar arasından virajlı yollardan Kaş’a varılacağıdır. Kaş merkeze 10 km kala başlayan virajlı yollardan sonra Kaş’ın eşsiz manzarası ve güzelliği virajlı yolları unutturmaktadır.

Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
FAVORİLERİM
  UYGUNLUK TAKVİMİ
  Müsait
  Dolu
  Ödeme Bekliyor
  Giriş-Çıkış
  REZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Saati :