8 yazlık içinden 0-21 arası görüntüleniyor
Villa Almon - Kiralık Tatil Villası | Villacentam
Deniz Manzaralı Balayı Villası
VİLLA ALMON Kalkan / Patara

Patara’nın Yalı mevkiinde konumlanmış olan villamız, Patara plajı manzaralıdır. Tek katlı olup 2 adet yatak odasına sahiptir. Kapasitesi 4 kişiliktir. Jakuzili balayı villasıdır.

 • KİŞİ SAYISI 4
 • YATAK ODASI 2
 • BANYO/WC 2
HAFTALIK FİYAT ARALIĞI 4.750 TL - 8.500 TL
Villa Acar Duo- Kiralık Tatil Villası | Villacentam
Deniz Manzaralı Balayı Villası
VİLLA ACAR DUO Kalkan / Patara

Villa Acar Duo, Patara da bulunan, doğanın içerisinde, deniz manzaralı, tamamı ahşap 2 katlı, otantik kiralık bir villamızdır. 1 adet yatak odası bulunmakta olup 4 kişi konaklama kapasitesi vardır.

 • KİŞİ SAYISI 2
 • YATAK ODASI 1
 • BANYO/WC 1
HAFTALIK FİYAT ARALIĞI 3.000 TL - 6.500 TL
Villa Akropol - Kiralık Tatil Villası | Villacentam
Deniz Manzaralı Jakuzili Villa
VİLLA AKROPOL Kalkan / Patara

Patara’nın Yalı mevkiinde konumlanmış olan Villa Akropol, Patara deniz manzarasına sahip jakuzili, 3 adet yatak odası bulunan 6 kişi konaklama kapasiteli kiralık bir villadır.

 • KİŞİ SAYISI 6
 • YATAK ODASI 3
 • BANYO/WC 3
HAFTALIK FİYAT ARALIĞI 4.900 TL - 13.500 TL
Villa Yufen - Kiralık Tatil Villası | Villacentam
Deniz Manzaralı Jakuzili Villa
VİLLA YUFEN Kalkan / Patara

Patara mevkiinde konumlanmakta olan Villa Yufen, panoramik deniz manzaralı sessiz sakin bir doğanın içerisindeki muhafazakar kiralık bir villadır. Jakuzili yazlık villamızda 1 adet yatak odası bulunmakta olup, 2 kişi konaklayabilmektedir.

 • KİŞİ SAYISI 2
 • YATAK ODASI 1
 • BANYO/WC 1
HAFTALIK FİYAT ARALIĞI 2.250 TL - 6.500 TL
Villa Ay Işığı - Kiralık Tatil Villası | Villacentam
Deniz Manzaralı Jakuzili Villa
VİLLA AY IŞIĞI Kalkan / Patara

Villa Ay ışığı, dünyaca ünlü kumsala sahip Patara beldesinde yer alan panoramik deniz manzaralı muhafazakar kiralık bir villadır. Jakuzili villamızda 2 adet yatak odası bulunmakta olup, 4 kişi konaklayabilmektedir.

 • KİŞİ SAYISI 4
 • YATAK ODASI 2
 • BANYO/WC 2
HAFTALIK FİYAT ARALIĞI 1.950 TL - 6.500 TL
Villa Nar Çiçeği - Kiralık Tatil Villası | Villacentam
Isıtma Havuzlu Balayı Villası
VİLLA NAR ÇİÇEĞİ Kalkan / Patara

Patara mahallesinde konumlanmakta olan Villa Nar Çiçeği, eşsiz doğa manzarasına sahip kiralık villalarımız arasında yer almaktadır. Jakuzili ve kapalı ısıtma havuzlu villamızda 2 adet yatak odası bulunmakta olup, 4 kişiye konaklama imkanı sağlamaktadır.

 • KİŞİ SAYISI 4
 • YATAK ODASI 2
 • BANYO/WC 2
HAFTALIK FİYAT ARALIĞI 2.500 TL - 7.950 TL
Villa Coast 1 - Kiralık Tatil Villası | Villacentam
Jakuzili Balayı Villası
VİLLA COAST 1 Kalkan / Patara

Kalkan Patara mevkiinde konumlanmakta olan bol oksijenli doğa manzarasına sahip kiralık villalarımız arasında yer almaktadır. Jakuzili villamızda 1 adet yatak odası bulunmakta olup, 2 kişiye konaklama imkanı sağlamaktadır.

 • KİŞİ SAYISI 2
 • YATAK ODASI 1
 • BANYO/WC 1
HAFTALIK FİYAT ARALIĞI 3.250 TL - 6.750 TL
Villa Coast 2 - Kiralık Tatil Villası | Villacentam
Jakuzili Balayı Villası
VİLLA COAST 2 Kalkan / Patara

Villa Coast 2, Kalkan Patara mevkiinde konumlanmakta olan yeşilliklerle kaplı doğa manzarasına sahip kiralık villalarımız arasında yer almaktadır. Jakuzili villamızda 1 adet yatak odası bulunmakta olup, 2 kişiye konaklama imkanı sağlamaktadır.

 • KİŞİ SAYISI 2
 • YATAK ODASI 1
 • BANYO/WC 1
HAFTALIK FİYAT ARALIĞI 3.250 TL - 6.750 TL

Patara, Xanthos antik kantinin biraz güneyinde yer alan en uzun plajı ve tarihi Likya kalıntılarıyla bilinen bir bölgedir. Hemen iç kısmında plaja ve antik kente oldukça yakın Gelemiş Köyü vardır. Bu köyde geleneksel köy yaşamı ve doğanın sunmuş olduğu ferahlatıcı hava etkisini korumaya devam etmektedir.

Patara'nın Tarihçesi

Patara, Likya'nın en önemli limanı ve Likya Birliği'nin en fazla oy hakkına sahip şehirlerinden birisiydi. Likya'nın geri kalanıyla birlikte bu şehir Büyük İskender'in seferi sırasında teslim olmuştur. Daha sonra çeşitli işgaller ile boğuşan şehir Romalıların eline geçmiştir.

Romalılardan sonra bölgeye hakim olan Bizanslılar bu şehri ticaret ve hac merkezi olarak kullanmışlardır. Özellikle liman bölgesinin kumlarla örtülmeye başlaması bu bölgenin liman işlevini yitirmesine neden olmuştur. Bizanslılardan sonra Anadolu Selçuklularının hakimiyetine geçen bölge terk edilmiş bir şehre dönüşmüştür.

Patara bugün Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı durumdadır. Bu bölge Kaş'a ek olarak Fethiye ve Kalkan gibi diğer büyük turizm merkezlerine yakınlığıyla ilgi çekmektedir. Ayrıca plajı caretta certta deniz kaplumbağalarının yumurtlama alanlarından birisi olduğu için koruma altındadır.

Patara'da Gezilecek Yerler

Patara'da antik kente ek olarak Türkiye'nin en uzun plajlarından birisi olan Patara Plajı vardır. Bölgeye yakın olan Kaputaş Plajı, Xanthos Antik Kenti, Letoon Antik Kenti, Athena Tapınağı, Saklılent Kanyonu, Antiphellos Antik Kenti, Myra Antik Kenti ve Noel Baba Kilisesi gidip kolayca görebileceğiniz önemli yerlerdir.

Patara Antik Kenti

Patara Antik Kenti, Likyalılar için son derece önemli görülen şehirlerden birisiydi. Burası Likyalılar ve sonrasındaki medeniyetler tarafından bir liman kenti olarak kullanılmıştır. Özellikle Romalılar burayı bir deniz üssüne dönüştürmüşlerdir.

Patara Antik Kenti içerisinde karşınıza çıkacak en önemli antik dönem eserlerinden birisi Tepecik Mezarlığı olarak bilinen yerdir. Ona Likyalıların en önemli bazilikası eşlik etmektedir. Modestus Zafer Takı ve Roma Zafer Takı antik kentin diğer önemli eserleridir. Ayrıca antik kentte görülmeye değer bir tiyatro ve meclis binası bulunmaktadır.

Patara Plajı

Patara Plajı, Türkiye'nin en uzun plajlarından birisidir. Burası Patara Antik Kenti'nin denize bakan tarafında kalmaktadır. Antik dönemlerde burası bir liman olsa bile kumların dolmasıyla bir plaja dönüşmüştür. Patara Plajı caretta caretta kaplumbağalarının üreme alanlarından birisi olduğu için koruma altındadır.

Patara Plajı buraya gelen turistler tarafından çok sık tercih edilen plajlardan birisi değildir. Çünkü buraya erişim için ziyaretçilerin yürümesi gerekmektedir. Kumların ince taneli olması ve aşırı sıcak olması burada vakit geçirmeyi zorlaştırsa bile Patara'da konaklamayı tercih ettiğiniz zaman bu plaj gelmeniz gereken önemli yerlerden birisidir.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı dünya üzerindeki popüler kanyon ağzı plajlarından birisidir. Plaj dağlardan gelen suların denizle buluşmasını sağlayan özel bir konuma sahiptir. Bu nedenle yerin altından akan sular deniz sularının serin olmasını sağlamaktadır.

Kaputaş Plajı hem Kaş'tan hem Kalkan'dan ulaşılabilen önemli bir plajdır. Çünkü konum olarak bu iki önemli tatil beldesinin arasında kalmaktadır. Buraya geldiğiniz zaman kısa bir süre içerisinde ulaşabileceğiniz Mavi Mağara adını taşıyan özel mağarayı ziyaret etmeyi unutmamalısınız.

Xanthos Antik Kenti

Xanthos Antik Kenti, Likyalıların kullandığı en büyük kentlerden biridir. Bu antik kentin içerisinde görebileceğiniz en önemli tarihi kalıntılar bir nekropol, bir tiyatro ve bir bazilikadan ibarettir. Bunun dışında çeşitli anıt mezarlar vardır.

Bu şehir her dönem önemli bir yerleşim merkezi olarak kullanılmıştır. Likyalılardan sonra Büyük İskender'in ve daha sonra Romalıların işgaliyle karşı karşıya kalmıştır. Romalılar kenti yeniden inşa ettirme yoluna gitmiştir. Ancak sonraki dönemlerde başlayan Arap akınları sebebiyle şehir terk edilmiştir.

Letoon Antik Kenti

Letoon Antik Kenti antik dönemlerde kullanılmış dini merkezlerden birisidir. Antik kentin içerisinde Apollon Tapınağı, Artemis Tapınağı ve Leto Tapınağı vardır. Sadece bir dini merkez olduğu için burası diğer antik kentlere göre biraz daha küçüktür.

Antik kentin içerisinde tapınaklara ek olarak manastır ve tiyatro vardır. Tatilinizi Patara'da konaklayarak geçirecekseniz burası uğramanız gereken önemli tarihi yerlerden birisidir. Yolunuz Xanthos'a düşerse ona çok yakın olan bu antik şehri görmeden geri dönmeyi düşünmemelisiniz.

Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu, Türkiye'nin en uzun kanyonu olarak bilinmektedir. Burası ziyaretçilerin sık sık piknik yapmak için geldikleri Saklıkent Milli Parkı'nın bir parçası durumundadır. Yerli ve yabancı turistler için burası daha çok bölgenin aşırı sıcak ikliminden kaçış noktalarından birisidir.

Saklıkent Kanyonu içerisinde doğal bir yürüyüş yolu bulunmaktadır. Ancak bu doğal yürüyüş yoluna çıkabilmek için öncelikle ahşap bir platformdan ilerlemek gerekmektedir. Doğal yürüyüş yolunda mutlak dikkatli olmalısınız çünkü bu yolda taşlar çok kaygan olabildiğinden düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kaş

Kaş, üç tarafı dağlarla çevrili olan güzide tatil merkezlerinden birisidir. Likyalılar tarafından kullanılan bu kıyı kentinde iyi korunmuş kaya mezarları ve tiyatro vardır. Kaş bugün oldukça popüler olan küçük ve şirin bir sahil beldesidir.

Kaş'ı gezerken aynı zamanda oranın soğuk sularında denize girmeyi düşünebilirsiniz. Dilerseniz bir tekne yardımıyla karşıda yer alan Kızılhisar Adası'na geçebilir veya beldenin biraz daha dışında kalan Antiphellos Antik Kenti'ni ziyaret edebilirsiniz.

Myra Antik Kenti

Myra Antik Kenti, Likyalılar tarafından kullanılmış olan önemli şehirlerden birisidir. Şehir dağların denize bakan yamacına kurulmuştur. Bu antik kentten günümüze çok az sayıda eser kalabilmiştir. Bunlardan en önemlisi ise seyirci kapasitesi oldukça yüksek olan tiyatrodur.

Antik kentin içerisinde bulabileceğiniz bir diğer ilgi çekici eserler ise kabartma ve yazılarla süslenen mezarlardır. Bölgede dikkat çekici bir diğer önemli yapı ise Noel Baba Kilisesi olarak bilinen Aziz Nikolas'un adına yapılmış kilisedir.

Noel Baba Kilisesi

Noel Baba Kilisesi veya diğer adıyla Aziz Nikolas Kilisesi olarak bilinen bu yer bölgenin en önemli uğrak noktalarından birisidir. Özellikle tatillerini burada geçirmek isteyen yabancı turistler mutlaka buraya uğrayarak müzeye dönüştürülmüş kiliseyi görmek istemektedirler.

Noel Baba Kilisesi mozaiği ve duvar resimleri açısından oldukça zengin bir yapıdır. Tatilinizi Patara'da konaklayarak geçirmek isteyen biriyseniz burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ziyaretiniz sırasında mimariyi incelemeye çalışmalı ve Aziz Nikolas hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışmalısınız.

Patara Kiralık Villalar

Patara bölgedeki en önemli konaklama alanlarından birisidir. Doğal güzelliği ve antik kent yapısı oldukça ilgi çekicidir. Turistik faaliyetler bakımından bölge oldukça zengindir. Kolayca pek çok noktaya ulaşabilir ve tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Patara'da rahat bir konaklama imkanına sahip olmak istiyorsanız Antalya Patara kiralık villaları arasından bir tercih yapabilirsiniz. Patara'daki kiralık villa çeşitleri arasından yapacağınız tercihlerde bütçenizi düşünerek hareket edebilirsiniz. Böylece tatil planınıza en uygun seçimi yapmayı başarabilirsiniz.

Patara kiralık villa fiyatları beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterecektir. Patara yerli ve yabancı pek çok turistik ilgisini çekebilmektedir. Patara kiralık villalarını tercih ederek daha konforlu bir konaklama imkanı elde edebilirsiniz.

Ailenizle veya arkadaşlarınızla tatil yapmak için Patara kiralık villalar en doğru seçeneklerden birisi olacaktır. Patara kiralık villa fiyatları özellikle talebin yoğun olduğu zamanlarda daha fazla olabileceği erken rezervasyon yaptırarak daha uygun fiyata tatil yapmayı başarabilirsiniz.

#Villacentam adı ile instagramda bizi takip edebilirsiniz
FAVORİLERİM