İptal Şartları

İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterini iptal bildirisini VİLLACENTAM ‘a yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez. İptal durumlarında VİLLACENTAM, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşterilerin belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

İptal koşulları;

Eğer Ön ödeme (Kapora) Alınmışsa
a) Rezervasyon için gönderilen Ön Ödeme(kaporanın) kesinlikle iadesi yoktur.
b) Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri toplam seyahat belirtilen Ön Ödeme(kapora) bedelini ödemek zorundadır.
c)Seyahat başlangıcından önceki 29. gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100 ‘ünü ödemek zorundadır.
Eğer Toplam Ödemenin Tamamı Alınmışsa
a) Toplam seyahat bedelinin %35 'inin kesinlikle iadesi yoktur.
b) Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır. Geri kalan %65 ‘i bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir.
c)Seyahat başlangıcından önceki 29. gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100 ‘ünü ödemek zorundadır.

Rezervasyon iptallerinde kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, VİLLACENTAM ‘a,Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir. 
Herhangi bir nedenle villa/apart/daire rezervasyonunun VİLLACENTAM tarafından tek taraflı olarak iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart/daire müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve ‘’mücbir sebepler’’ maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir. Villacentam tarafından iptal edilen rezervasyonlardan kaynaklanan zararlardan Villacentam kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşterinin önceden almış olduğu uçak bileti, otobüs bileti, kiralamış olduğu araba, tekne, transfer hizmeti ve vs. ayrıca otel konaklama veya pansiyon vs. konaklama ücretleri ve vs. ödemiş olduğu her türlü detaydan, özel şirket veya devletten almış olduğu izinlerin yanması ve vs. tüm detaylardan Villacentam kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
Ayrıca bazı villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala veya 60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar/daireler için) toplam villa/apart/daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiçbir ücret iade edilmez.
Müşteri kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, VİLLACENTAM, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta/daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.
Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak(elektronik pos ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefonu yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, VİLLACENTAM’ ı eline yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir. Müşteri kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları olmak üzere villa/apart/daire ‘nin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa/daire/apartın kullanılmamasından VİLLACENTAM sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa/apart/dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, VİLLACENTAM ‘ı bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

Anasayfa
Telefon
Whatsapp
WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Gece Sayısı0 Gece
  • Konaklama Tutarı0 Gece
  • Kısa Konaklama Ücreti0₺
  • İndirim Tutarı0₺
  • Toplam Tutar0₺
  • Ön Ödeme0₺
  • Giriş Ödenecek0₺
  • Hasar Depozitosu