Sözleşme Şartları

VİLLA/APART Kiralama Sözleşmesi

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme ; ‘’VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI’’ kiralayan (bundan  böyle ‘’ MÜŞTERİ’’ olarak anılacaktır) ile ‘’VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI’’ kiraya veren (bundan böyle ‘’VİLLACENTAM’’ olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için ‘’VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI’’ kiralanması amacı ile yapılmıştır. ‘’www.villacentam.com’’ internet sayfasında ilan edilen ‘’villarımızdan/dairelerimizden/apartlarımız’’ dan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, ‘’VİLLACENTAM’’ ‘a, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı/daireyi/apartı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

Villarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. VİLLACENTAM, kiralamak istediğiniz Villa/Apart/Daire kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işleminizi yapar. VİLLACENTAM, Ön kiralama yapıldıktan sonra villa/apartı/pansiyon için toplam ödenecek ücretin %35’ini (Bazı villallarda/apartlarda/dairelerde %50’sini,bazılarında ise tamamını) kaparo ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde (bu bazen yarım saate kadar düşmektedir) ödendiği taktirde villa/apart/daire adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödeminiz gereken kaparo tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kaporanın 1 (bir) iş günü (bu bazen yarım saate kadar düşer) içinde Havale,EFT ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinden  tarafımıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Daire’nin kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda VİLLACENTAM, müşteriye bilgi vermeden iptal etme ve villaya/aparta/daireye başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın/Daire’nin geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/Apartın/Daire ‘nin kontrolleri yapılıp, Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak(nakit) alınır. Yine VİLLACENTAM, müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 2000 TL/ 10000 TL hasar depozitosu alınmakta olup bu depozito Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) olarak alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta/daireye giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

VİlLAYA/APARTA/DAİREYE  GİRİŞ / ÇIKIŞ

Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta/daireye giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 20.00’dır. Müşteri; belirtilen saatler dışında villaya/daireye giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye bir gün sonra sabah VİLLACENTAM ‘ın mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye giriş yapmamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VİLLACENTAM bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan/aparttan/daireden ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10.00’dur. Sabah saat 10.00 da müşterinin villayı/apartı/daireyi hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek Villacentam’ın her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda VİLLACENTAM ‘a 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/aparttan/daireden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı/daireyi erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır. (Bazı villalarda/apartlarda/dairelerde bu durum değişiklik gösterebilir, şayet böyle bir değişiklik söz konusu ise villanın kendi sayfasında bu durum belirtilmiştir)

VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ

Villarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir(Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, VİLLACENTAM ’ya yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın/dairenin kapasite durumuna göre VİLLACENTAM ‘ın uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. VİLLACENTAM, müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta/Daire ye giriş yapıldıktan sonra veya önce rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta/daireye misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda VİLLACENTAM, misafirlerin villayı/apartı/daireyi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sonra ermesini beklemeden villanın/apartın/dairenin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın/dairenin kiralaması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksizsiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık villa/apart/daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2(iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde (bazı villalarda akşam saatlerinde) havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsaev sahibitarafından giderilecektir. Villacentam bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/apartların/dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın/dairenin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta/daireye girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart/daire detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda/dairelerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın/dairenin özelliklerini villa/apart/daire özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtilmedikçe villarımıza/apartlarımıza/dairelerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.
Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart/daire kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kaparo, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, villa/apart/daire bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile,veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile ‘’tek çekim veya taksitli’’, veya Mail Order ile veya vb.) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta/daireye giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/daireye giriş anında, tarafımıza nakit olarak ödemeniz gerekmektedir.
Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterini iptal bildirisini VİLLACENTAM ‘a yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez. İptal durumlarında VİLLACENTAM, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşterilerin belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.
İptal koşulları;
Eğer Ön ödeme (Kapora) Alınmışsa
a) Rezervasyon için gönderilen Ön Ödeme(kaporanın) kesinlikle iadesi yoktur.
b) Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri toplam seyahat bedelinin belirtilen Ön Ödeme(kapora) bedelini ödemek zorundadır.
c)Seyahat başlangıcından önceki 29. gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100 ‘ünü ödemek zorundadır.
Eğer Toplam Ödemenin Tamamı Alınmışsa
a) Toplam seyahat bedelin %35'inin kesinlikle iadesi yoktur.
b) Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır. Geri kalan %65 ‘i bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir.
c)Seyahat başlangıcından önceki 29. gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100 ‘ünü ödemek zorundadır.

Rezervasyon iptallerinde kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, VİLLACENTAM ‘a,Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir. 
Herhangi bir nedenle villa/apart/daire rezervasyonunun VİLLACENTAM tarafından tek taraflı olarak iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart/daire müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve ‘’mücbir sebepler’’ maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir. Villacentam tarafından iptal edilen rezervasyonlardan kaynaklanan zararlardan Villacentam kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşterinin önceden almış olduğu uçak bileti, otobüs bileti, kiralamış olduğu araba, tekne, transfer hizmeti ve vs. ayrıca otel konaklama veya pansiyon vs. konaklama ücretleri ve vs. ödemiş olduğu her türlü detaydan, özel şirket veya devletten almış olduğu izinlerin yanması ve vs. tüm detaylardan Villacentam kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
Ayrıca bazı villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala veya 60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar/daireler için) toplam villa/apart/daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiçbir ücret iade edilmez.
Müşteri kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, VİLLACENTAM, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta/daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.
Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak(elektronik pos ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefonu yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, VİLLACENTAM’ ı eline yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir. Müşteri kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları olmak üzere villa/apart/daire ‘nin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa/daire/apartın kullanılmamasından VİLLACENTAM sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa/apart/dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, VİLLACENTAM ‘ı bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın/apartın/dairenin özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya/aparta/daireye giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/apart/daire ile villanın/apartın/dairenin demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan/daireden ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta/Dairede oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda  yasal yollarda başvurulacaktır.

YÜZME HAVUZLARI

Villarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin Yüzme havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığı göre değişkenlik gösterir, villayı/apartı/daireyi kiralayan müşteri, havuzu soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/apartı/daireyi kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

VİLLACENTAM ; villanın/apartın/dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/aparta/daireye girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından VİLLACENTAM ‘ya derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. VİLLACENTAM bu talebi villa/apart/daire sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 24 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. VİLLACENTAM aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. VİLLACENTAM, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. VİLLACENTAM, villa/apart/daire sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta/dairede oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart/daire sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta/dairede olabilecek yangın, hırsız vb. olaylardan ve kazalardan VİLLACENTAM sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek eğlence,ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan/daireden  ayrıldıktan sonra, villada/apartta/dairede kaldığı süre içerisinde VİLLACENTAM ‘a bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için bir hak yada geri ödeme talep edemez.

FATURA – VERGİ

VİLLACENTAM web sayfasından yayımlanan hiçbir villa,ya da hiçbir apart,hiçbir daire VİLLACENTAM ’a ait değildir. Her villanın/apartın/dairenin sahipleri farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. VİLLACENTAM, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını/apartlarını/dairelerini müşteriye kiralamak için aracıdır(komisyoncudur), bu nedenle VİLLACENTAM, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) karı kazanır ve bu kara fatura keser. Diğer geri kalan kar villa/apart/daire sahibinin karı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Geri kalan miktar villa/apart/daire sahibinin sorumluğundadır, bundan dolayı geri kalan miktarının faturasını villa/apart/daire sahibi keser. VİLLACENTAM, sadece kendi kazandığı kara karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin, şirketlerin kazandığı kar için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

MÜŞTERİ SORUMLULUKLARI

Müşteriler villayı/apartı/daireyi, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta/dairede kendilerine çalışır ve sağlar durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta/Dairede çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart/daire teslim edilmektedir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın/dairenin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda VİLLACENTAM bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edilecektir.
Villada/Apartta/Dairede oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler VİLLACENTAM ’ı  haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içerisinde villaya/aparta/daireye verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir. Müşteri ödememekte ısrar ederse yasal yollarla başvurulacaktır.
Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmaya, yüksek sesle müzik dinlemeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında VİLLACENTAM ’a bir şikayet ulaşması durumunda VİLLACENTAM müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı/daireyi boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.
Web sayfamızda belirtilen ve mufazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemizlik garantisini VİLLACENTAM vermez. Görünmemizlik konusunda, müşteriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, VİLLACENTAM, sorumluluk kabul etmez. VİLLACENTAM, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VİLLACENTAM hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, VİLLACENTAM ’ın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER

Müşteriler villada/apartta/dairelerde kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen VİLLACENTAM ‘a bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, VİLLACENTAM görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan/dairelerden ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

VİLLACENTAM, iş bu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi’nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete ve üçüncü kişilere açıklanmayacaktır. VİLLACENTAM hiçbir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. VİLLACENTAM, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. VİLLACENTAM, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. VİLLACENTAM ’ın gerekli bilgi güvenliği önlemleri almasına karşın, ‘’www.villacentam.com’’ sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi ve üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, VİLLACENTAM ’ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.villacentam.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.villacentam.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.villacentam.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Villaya/Aparta/Daireye giden yolların, bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, VİLLACENTAM ’ın önüne geçemediği durumlarda VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.
2) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.
3) Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.
4) Tüm Villalarımızda/Apartlarımızda/Dairelerimizde konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşımı kendi sorumluluğundadır. VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.
5) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. VİLLACENTAM, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluğundadır.
6) Villa veya apart veya daireyi kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın veya dairenin coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan VİLLACENTAM sorumlu tutulamaz. VİLLACENTAM, villanın/apartın/dairenin konumunu; Google veya Yandex Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.
7) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım esnasında, özel ve kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden, kaza yapmasından, belediye veya karayollarının veya şahısların, yol yapım çalışmalarından dolayı oluşabilecek zift, cam kırılması, lastik patlaması, vs. oluşabilecek tüm olumsuzluklardan VİLLACENTAM sorumlu tutulamaz.
8) Villayı/Apartı/Daireyi kiralamış olan müşterilerin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu tutulamaz.
9) Villa/Apart/Daire hakkındaki ‘’www.villacentam.com’’ detay sayfasındaki belirtilen ‘’Mesafe Cetveli’’ yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafe tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
10) Villa/Apart/Daire hakkındaki ‘’www.villacentam.com’’ detay sayfasında belirtilen ‘’Mesafe Cetveli’’ ‘nde belirtilen ‘’havalimanı’’ villaya/aparta/daireye en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. VİLLACENTAM yetkilisine hangi havalimanı daha yakın, sormanız gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden VİLLACENTAM sorumlu tutulamaz.
11)Villa/Apart/Daire hakkındaki ‘’www.villacentam.com’’ detay sayfasında ‘’Mesafe Cetveli’’ ‘nde belirtilen şehir merkezi, toplu taşıma, plaj, market, restaurant en yakın mesafedeki mekanlar yazılmıştır. Kapatılması, yer değişikliği, taşınması gibi durumlardan VİLLACENTAM sorumlu tutulamaz.
12)Villada/Apartta/Dairede bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan VİLLACENTAM sorumlu tutulamaz.
13) Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımının dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.
14) Villarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiçbir villada/apartta/dairede, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. VİLLACENTAM bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.
15)Villalarda/Apartlarda/Dairelerde veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlarda VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

16) Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız, işyerinizden izin almayınız. Para ödemesini Villacentam’a yapsanız bile size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmediği takdirde villayı/apartı/daireyi kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

17) Villada/Apartta/Dairede oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı, ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayacısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklana su kesilmesinden VİLLACENTAM sorumlu tutulamaz.

18) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villa/Apart/Dairelerimiz birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan VİLLACENTAM sorumlu tutulamaz. 

19) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan VİLLACENTAM sorumlu tutulamaz. 

20) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VİLLACENTAM sorumlu tutulamaz. 

21) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir”, vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip VİLLACENTAM’ı suçlamasından, VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz. 

22) Villanın/Apartın/Dairenin içerisinde veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan VİLLACENTAM sorumlu tutulamaz. 

23) Villanın/Apartın/Dairenin yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücut hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

24) Kiralanan villa/apart/daire çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan villanın/apartın/dairenin bahçesinden veya komşu evlerin/villaların/apartların/dairelerin. Bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan VİLLACENTAM kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşteri, bu gibi durumlar ile karşılaşabilme ihtimalini göz önüne alır. 

25) Üçüncü kişilerin, havada Drone, vb. gibi teknolojik aletler uçurmasından VİLLACENTAM sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. 

26) Müşteri, kiralamış olduğu villaya/aparta/daireye giriş tarihi ve saatinde giriş yapmamış ise ve yazılı olarak Villacentam’a geç giriş yapacağını bildirmemiş ise. Villacentam, bu gibi durumlarda 24 saat bekler. Müşteri 24 saatin sonunda hala villaya giriş yapmamış ve durumunu yazılı olarak Villacentam’a yazılı olarak belirtmemiş ise, Villacentam, villaya/aparta/daireye yeni bir müşteri bulup kiralayabilir. Bu durumda, villayı ilk kiralayan müşteri, Villacentam’dan  hiç bir hak talep edemez. Yatırmış olduğu para geri kesinlikle iade edilmez. Villaya gelse dahi konaklama yapamaz. Bu durumdan kaynaklanan, müşterinin maddi ve manevi zararlarından, herhangi bir yerde konaklayamamasından, dışarıda kalmasından, otel, pansiyon, kiralık villa, kiralık apart, bulamamasından Villacentam kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı kiralayan müşteri bunu kabul etmiş sayılır.
27) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, nişanlıdan ayrılmak, düğün tarihinin ertelenmesi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir.

28) COVİD 19 sürecinde şehirler arası bir yasak ya da uzun süreli bir sokağa çıkma yasağında ön  ödemenin ilerleyen bir tarihler kullanması konusunda misafirlerimize yardımcı olunmaktadır.

Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde VİLLACENTAM sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN/DAİRELERİMİZDEN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ “VİLLACENTAM’A” REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKINI VERİR.
 

Anasayfa
Telefon
Whatsapp
WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Gece Sayısı0 Gece
  • Konaklama Tutarı0 Gece
  • Kısa Konaklama Ücreti0₺
  • İndirim Tutarı0₺
  • Toplam Tutar0₺
  • Ön Ödeme0₺
  • Giriş Ödenecek0₺
  • Hasar Depozitosu