Kadın Gözünden Villada Tatil

Kadınlar, dinlenmeyi ve gezmeyi severler. Özellikle sevdikleri ile beraber yolculuğa çıkmayı ve onlarla kısa bir süre olsa da tatil planı yapmayı isterler. Kadınlar için tatil hem deniz, kum, güneş iken hem de moda sezonudur. Yazın tatil yapılabileceği gibi kışın tatilleri de sık sık tercih ederler. Kadınlarla yapılan ankette kadınların özellikle yalnız başına değil de yanlarında birkaç kişi olduğunda tatilin anlamı olduğunu söylüyor.

Kadın Gözünden Villada Tatil

Kadınların villada yaşama hayalleri vardır, bu hayale ulaşmak için villada tatil planı yapabilirler. Asıl olan burada tatil değil villada yaşama arzusudur. Bu nedenle kadınlar gittikleri tatil bölgelerinde otel yerine villa kiralamayı tercih ederler. Bunun yanında villanın özellikleri de önemlidir. Denize yakınlığı, havuzun var olması, bahçeli olması gibi faktörler de önemlidir. Uzun süreli tatil yapacak kadınlar ve aileler de bu tarz tatil planlarını tercih etmektedirler. Özellikle bir ay ve fazla sürelerde villa kiralama söz konusudur ve özellikle Antalya kiralık villa seçimleri doğrultusunda kadınlar pek ilgi göstermektedir.

 

Kadınlar İçin Tatile Uygun Yerler

Kadınlar için hiç gezip görmediği yerler, popüler olan yerler ve deniz kenarında olan bölgeler tercih edilmektedir. Ülkemizde Ege ve Akdeniz bölgesi tercih edilirken yurtdışında Fransa, Maldivler, İtalya gibi günümüzde birçok kadının ve turistin tercih ettiği tatil bölgeleridir. Ülkemizde ise Akdeniz Bölgesi’nde Antalya civarları ve Ege’de İzmir, Muğla gibi illerde tatil söz konusudur.

Kadınların Tatilde Tercih Ettikleri Konaklama Tipi

Kadınların kış tatillerinde otelleri ve apartları tercih ettikleri görülürken yaz ve ilkbahar tatillerinde ise o yerleşim yerinde villa kiralama işlerine girdikleri gözleniyor. Tatillerini grup olarak tercih edecek bireyler için villa kiralamada kişi başına olan ücret otellere göre daha uygun oluyor. Tercihlerini villalardan yapan kadınlar da tabii ki havuzun var olmasına ve plajlara yakınlığına, ulaşıma dikkat ediyor.

Balayı Villası Seçimi

Her kadının hayali olan evlilik ve evlilik sonrası tatil yeri seçimi çok önemli olmakta, özellikle son dönemlerde popüler olan Maldivler gibi alanlarda ünlülerin kiraladığı villalardan etkilenen kadınlar da aynı modaya uymak istiyorlar. Balayı villası seçimleri de bu nedenle çokça artıyor. Kadınların balayı villası seçimi de ayrı bir tercih olmakla birlikte villada lüks aranıyor.

Tatil İçin Kadınlar En Çok Hangi İli Tercih Ediyor?

Kadınlar tatil için en çok Antalya, İzmir, Muğla gibi deniz kenarı olan tatil beldeleri seçilmektedir. Aileleriyle, sevdikleriyle veya turlarla gezmeyi seven kadınlar tabii ki tatil seçimlerinde yanındaki bireylerin düşüncelerine de önem gösterecektir. Antalya bu açıdan çok seçilen bir ildir. Antalya gezilecek yerler listesi de pek bir fazla olup büyüleyici denizleriyle sizi cezbedecektir.

Antalya’da Villa Seçimi Nerelerde Yoğun?

Antalya kiralık villa arayışına mı girdiniz? O zaman Fethiye, Kaş, Manavgat ve yine Konyaaltı tarafları da villa kiralamak için uygun alanlardan biridir. Her ne kadar şehir merkezinden uzak olan yerler tercih edilse de tabii ki Antalya şehir merkezi de tercih ediliyor. Özellikle Kaş, Fethiye, Alanya gibi sahil kenarı beldeler de kadınların sevdiği yerler arasındadır.

 

Kadınların Balayı Tarihlerinde Tatil İçin Gitmek İstedikleri Yerler

Balayı için gidilecek tatil yeri hep konu olmuştur ve çiftler gidecek yerlerde beraber karar vermelidirler fakat bazı durumlarda kadınların çok gitmek istediği yerler mevcuttur. Bunlardan yurtdışı tercihleri daha yoğundur. Her ne kadar yurtdışı tercihleri fazla olsa da ülkemizde de tatil seçimleri olmaktadır. Bu sayede bütçe de bir miktar korunabilmektedir.

Tatilde Villa Seçimi Kriterleri

Tatilde villa seçimine önem veren kadınlar için evin büyüklüğü, havuzun olması, temizliği kolay bir ev olması; manzaralı olması, plaja yakın olması gibi faktörler etkilerken ek olarak spor faaliyetleri ve açık hava spor yerlerinin olması da önemlidir.

Anasayfa
Telefon
Whatsapp
WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Gece Sayısı0 Gece
  • Konaklama Tutarı0 Gece
  • Kısa Konaklama Ücreti0₺
  • İndirim Tutarı0₺
  • Toplam Tutar0₺
  • Ön Ödeme0₺
  • Giriş Ödenecek0₺
  • Hasar Depozitosu