Kalkan Gezilecek Yerler

Kalkan özellikle İngiliz turistlerin sıklıkla ziyaret ettikleri Akdeniz bölgesinin en nadide tatil köylerinden birisidir. Esasında bir balıkçı kasabası olan bu tatil beldesi doğal dokusunu kaybetmemiş yapısıyla dikkat çeker. Tatilinizi burada yapmak istiyorsanız sakinliğin keyfini çıkarırken aynı zamanda Kalkan'da gezilecek yerlere tek tek gitmek isteyebilirsiniz.

 

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı, Akdeniz'in en doğal plajlarından birisidir. Kaş ile Kalkan arasında kalan sahil yolunun üzerindeki bu kanyon ağzı plajına ulaşmak biraz zahmetli gibi gözükse bile suyunun serinliği yaz aylarında aradığınızı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Vadiden gelen soğuk suyun can kattığı deniz çakıllı ve kumla karışık sahiliyle plaja can vermektedir. Bu plaja girişin ücretsiz olduğunu unutmamalısınız. Henüz el değmemiş bir plaj arıyorsanız bu plaj tatilinize renk katacaktır.

 

 

Patara Plajı

Patara Plajı doğal bir limanın kumlarla örtülmesiyle oluşmuş bir yerdir. Burası Akdeniz'in ve aynı zamanda Türkiye'nin en uzun plajıdır. İncecik kumuyla dikkat çeken bu plaj uçsuz bucaksız alanıyla plajında size özgürlük tanımaktadır.

Bu plajın bir diğer özelliği ilse Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olmasıdır. Plaj bu nedenle koruma altında olan yerlerden birisidir. Tatilinizin tadını çıkarırken aynı zamanda bu canlıların yaşam alanlarına saygı göstermelisiniz.

 

 

Patara Antik Kenti

Patara Antik Kenti, antik dönemin en önemli kentlerinden biridir. Geçmişte bir liman kenti olarak kullanılmıştır. Bu nedenle oldukça geniş bir alana yayılmış kenttir. Bu antik kenti gezme planı yaparken mutlaka yeterli miktarda zaman ayırmaya özen göstermeniz gereklidir.

Patara Antik Kenti, Likya'nın en eski yerleşim alanlarından biridir. Burası Xanthos adını taşıyan vadiye açılan tek yer olma özelliğine sahiptir. Burayı ziyaret ettiğiniz zaman geçmişe doğru yolculuk edebileceksiniz.

 

 

Xanthos Antik Kenti

Xanthos, Likya Birliği'nin başkentidir. Likya tarihinin çoğu için en büyük şehirlerden biridir. Antik kentin tarihi çok geçmişlere kadar dayalı olduğundan burayı ziyaret ederek çok eskilere doğru yolculuğunuzu başlatabilirsiniz.

Hemen yakınlarında yer alan Letoon şehri ile benzerlikleri oldukça fazladır. Esasında Letoon, Xanthos'a bağlı bir kenttir. Xanthos Antik Kenti'ni ziyaret etmeyi düşündüğünüz zaman vaktinizi ayırıp aynı zamanda Letoon Antik Kenti'ni ziyaret etmeyi düşünmelisiniz.

 

 

Mavi Mağara

Mavi Mağara, Kaş veya Kalkan'da yaptığınız tatiliniz sırasında gezip görmeniz gereken yerlerden biridir. Kaputaş Plajı'na oldukça yakın bir yerdir. Eskiden içerisinde fokların yaşadığı tahmin edilen bu mağara görenleri hayrete düşürebilecek kadar güzeldir.

Mavi Mağara'ya sadece teknelerle gidilebilmektedir. Burası yerli ve yabancı turistlerin genellikle bir tur halinde gelip ziyaret ettikleri bir yerdir. Kalkan'da yapacağınız tatiliniz sırasında burayı ziyaret etmeden tatilinizi tamamlamayı düşünmemelisiniz.

 

 

İslamlar Köyü

İslamlar Köyü, Kalkan'ın en gözde ve en güzel tatil beldelerinden biridir. Burada tatil yapmayı tercih ederek tamamen ağaçlarla kaplı bir yerde konaklamanın tadına varabilirsiniz. Hem vücudunuzu hem zihninizi dinlendirecek bir yer arıyorsanız İslamlar Köyü mutlaka uğramanız gereken bir yerdir.

İslamlar Köyü özellikle yemyeşil doğası ile dikkat çeken bir yerdir. Tatilinizde kalabalığın yer almadığı doğal güzellikleri görme gibi bir planınız varsa buraya mutlaka uğramalısınız.

 

Fırnaz Koyu

Akdeniz'de tatil yapmanın en güzel yönlerinden birisi güzel koylar ve plajlarla dolu bir yer olmasıdır. Burada gidip görebileceğiniz pek çok farklı koy, plaj ve tarihi alan vardır. Onlardan birisi Kalkan'a oldukça yakın olan Fırnaz Koyu'dur.

Fırnaz Koyu özellikle deniz meraklısı olan tatilciler için ideal yerlerden biridir. Burası çeşitli teknelerin ve yatların uğrak noktalarından biridir. Buranın sahip olduğu turkuaz renkli suları başka yerde bulabilmek çok kolay olmayacaktır.

 

 

Bezirgan Yaylası

Bezirgan Yaylası, Kaş veya Kalkan'da yapacağınız tatilinizde görmek isteyeceğiniz en güzel yerlerden birisi olacaktır. Burayı bir tura eşlik ederek ziyaret edebilir ve mis gibi yayla havasını soluduktan sonra geri dönebilirsiniz.

Bezirgan Yaylası bölgenin bir başka doğal güzelliği olan İslamlar Köyü'ne oldukça yakındır. Dolayısıyla ikisini ziyaret etmeyi aynı güne denk getirebilirsiniz. Her ne olursa olsun buraya çıktıktan sonra aldığınız temiz havanın kıymetini bilmelisiniz.

 

 

Fethiye

Fethiye, Akdeniz tatilcilerinin uğrak noktalarından biridir. Kalkan'dan çok daha büyük bir yer olan bu tatil beldesi sahip olduğu doğal güzelliklerle dikkat çeken bir yerdir. Tatilinizde rotanızı Muğla'ya doğru çevirirseniz burayı mutlaka görmelisiniz.

Kalkan'dan yola çıkıp Fethiye'ye ulaşmak vakit alıcı olsa bile etrafta yer alan doğal güzellikleri ve tarihi yapıları görmek bu zahmete değecektir. Kalkan'da geçirdiğiniz tatilinizde bir günü mutlaka Fethiye'yi ve çevresini ziyaret etmeye ayırmalısınız.

 

 

Sidyma Antik Kenti

Sidyma Antik Kenti, Fethiye yakınlarında kalan bir yerdir. Kalkan'dan Fethiye'ye doğru yolculuk ettiğiniz zaman bu antik kenti ziyaret etmeyi düşünmelisiniz. Sidyma Antik Kenti gizemini koruyan antik şehirlerden biridir çünkü bugüne kadar hakkında elde edinilmiş pek fazla bilgi yoktur.

Antik dönemlerde Sidyma, Likya Birliği'nin bir üyesi olmuştur. Roma döneminde ise altın dönemini yaşamıştır. Burayı ziyaret ettiğiniz zaman yapıların bir kısmının Roma döneminden kalma olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

 

 

Tlos Antik Kenti

Likya'nın en güçlü şehirlerinden birisi olan Tlos'tan geriye kalanları Tlos Antik Kenti'nde bulabilirsiniz. Burası tam anlamıyla mitolojik izler taşıyan adeta büyüleyici bir kenttir. Likya Birliği'nin en eski yerleşim yerlerinden birisidir.

Bölgeye geldiğiniz zaman tiyatro, Roma devrine ait surlar ve yazıtlı mezarlar ile karşılaşırsınız. Fethiye'ye doğru yolculuk ettiğiniz zaman gezip görmeniz gereken yerlerden biridir. Kalkan'da konaklamayı tercih etmişseniz burayı ziyaret etmeden Fethiye'den geri dönmemelisiniz.

 

Anasayfa
Telefon
Whatsapp
WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Gece Sayısı0 Gece
  • Konaklama Tutarı0 Gece
  • Kısa Konaklama Ücreti0₺
  • İndirim Tutarı0₺
  • Toplam Tutar0₺
  • Ön Ödeme0₺
  • Giriş Ödenecek0₺
  • Hasar Depozitosu