11.06.20191589 Görüntüleme
Kalkan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akdeniz’in o eşsiz güzelliklerinden biri olan Kalkan Antalya’da gezilecek yerlerlistenizin başında yer almalıdır. Küçük bir sahil kasabası olan Kalkan, Kaş’a bağlı bir tatil merkezidir. Doğası ile büyüleyen Kalkan’a turistler oldukça fazla ilgi göstermektedir. Ayrıca tarihi çok eskilere dayanan bu minik kasaba ziyaretçilerinin dönmek istemeyecekleri kadar güzel ve özel bir yerdir.

Kalkan’a gittiğiniz zaman kalacak yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Çünkü yaz kış yoğun ilgi gören bir yerdir. Tatile gelmeden evvel yörede bulunan pek çok pansiyondan yer bulabilirsiniz. Ancak maddi olarak imkânlarınız biraz daha fazla ise kiralık villalartercih edebilirsiniz.

Kalkan’ın Neyi Meşhur

Kalkan’ın kesinlikle tarihi ve doğayı buluşturan dokusu meşhurdur. Hititlerden tutunda Romalılar ve Osmanlılar gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış özel bir kasabada bulunduğunuz için kendinizi çok şanslı hissedeceksiniz. Tüm tarihin gözlerinizin baktığı her alanda yer alması size bambaşka duygular yaşatacaktır.

Kalkan’da Patara plajı, Büyük çakıl plajı, Kaputaj plajı, Limanağızı, koyları, mağaraları, antik kenti ve karetta kartettaların yaşam alanları ile dopdolu bir tatil sizi bekliyor olacaktır. Kalkan’da düzenlenen tekne turları ile tertemiz ve berrak koylara bayılacaksınız.

Kalkan’a gittiğinizde yöre mutfağına ait lezzetleri de mutlaka denemelisiniz. Zeytinyağlı yemekler, deniz ürünlerinin envai çeşidi, adaçayının ve dağ kekiğinin tadını ve kokusunu alarak yemelere doyamayacağınız eşsiz bir mutfağı var. Bu nedenle boş kaldığınız her anda yöre lezzetlerini kesinlikle deneyimlemelisiniz.

Kalkan Nerede Nasıl Gidilir?

Kalkan Antalya ilimizin batısında yer alan ve yerli yabancı hemen hemen herkesin bildiği bir tatil beldemizdir. Antalya ve Kalkan arası yaklaşık olarak 200 km kadar bir mesafedir. Tertemiz denizi, yemyeşil doğası ve koyları ile aradığınız tüm güzellikleri kolayla bulabileceğiniz ender bir yerdir.

Kalkan'a gelmek istediğiniz zaman tercihiz havayolu olacak ise en yakın havalimanı Muğla’dadır. Eğer İstanbul’dan geliyor iseniz havayolu yolculuğunuz 1,5 saat kadar sürüyor ve Muğla Dalamanda bulunan havalimanına inerek Kalkan'a kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Özellikle yaz aylarında tatilcilerin akınına uğrayan Kalkan yaz dönemlerinde kalacak yer bulmakta çok zorlanabilirsiniz. Bu nedenle tatil kararınızı verdikten hemen sonra otel rezervasyonlarını yaptırmalısınız. Kalacak yer bulmakta zorlanacağınız gibi dilediğiniz gibi denizin hemen yakınında bir otel bulamayabilirsiniz. Çünkü Kalkan demek deniz, kum ve güneş demektir. Plaja uzak kaldıktan sonra pek keyifli bir tatil olması beklenemez.

Kalkan yeni evli çiftlerinde balayı mekânlarıarasında ilk sıralarda yer bulduğu bilinmektedir. Bu eşsiz güzellikte harika bir balayını otel yerine balayı villası kiralayarak unutulmaz kılabilirisiniz. Düğün tarihiniz belli olur olmaz bu villalar için rezervasyonları yaptırmayı unutmayınız.

Kalkan tatilinizde çok yakında bulunan yunan adalarına gitmeli, tekne turlarına çıkmalı ve pek çok ekstrem sporu yapmalısınız. Her yaştan yerli ve yabancı turistin hayatında bir kez yapmak istedikleri yamaç paraşütü, dalma gibi pek çok etkinliği tecrübe etmelisiniz. Özellikle farklı cinste pek çok balığa yuva olan Akvaryum koyundaki dalışlara katılarak tertemiz koyun ve denizin tüm güzelliklerinin tadını çıkarmalısınız.

Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
FAVORİLERİM
  UYGUNLUK TAKVİMİ
  Müsait
  Dolu
  Ödeme Bekliyor
  Giriş-Çıkış
  REZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Saati :