17.10.20191556 Görüntüleme
Kısaca Marmaris Özeti - Villacentam

Marmaris’in sözlük anlamına bakacak olursak Yunancada sayılamayacak kadar fazla olan anlamına gelmektedir. Marmaris’in ne zaman yerleşim yeri haline geldiği tam olarak bilinmektedir. İlk yerleşime milattan önce 3400 yıllarında başlandığı tahmin edilmektedir. Marmaris bulunduğu yer açısından Ege Denizi’ni ve Akdeniz’i birbirine bağlayan önemli bir konumdadır. Bu durum Marmaris’i coğrafi açıdan çok mühim bir yer yapmaktadır.

Marmaris’in eski adı Physkos’dur. 6. yüzyılda bu krallık Marmaris’in çok büyük bölümüne egemendi. Buradaki limanlar askeri gemilerin adeta barınağı durumundaydı. Bu ilçemiz pek çok önemli medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetlerin başlıcaları şunlardır; Osmanlılar, Selçuklular, Bizanslılar, Romalılar, Makedonlar ve Perslerdir. Tarihi açıdan çok büyük öneme sahip eserler ilçede bulunmaktadır.

Marmaris İlçesinin Plajları

Marmaris ilçesi özellikle harika plajları ile dikkat çekmekte olan bir yer durumundadır. İçmeler beldesinden Marmaris merkezine kadar tam 8 kilometrelik bir alanda sahili mevcuttur. Marmaris’in plajlarına çok yakın mesafede birçok bar, kafe, restoran vb.leri bulunmaktadır. Bu plajlarda yüzmenin yanı sıra su sporları da yapabilmektesiniz.

Marmaris’te bulunan Uzunyalı Plajı ve Marmaris Halk Plajı insanların en çok tercih ettiği plajların başında gelmektedir. Bu plajların suyu son derece temiz ve oldukça da ılıktır. Marmaris Halk Plajında denize girmek için herhangi bir ücret ödemesi yapmak zorunda değilsiniz. İçmeler Plajı da keza insanların sıklıkla tercih ettiği bir plajdır ve sahili harikadır. İçmeler Plajı Marmaris merkezine 6 km uzaklıktadır.  Bu plajlarda güneşlenmek ve huzurlu bir tatil geçirmek için kiralık villa tutarak tatilinize başlayabilirsiniz.

Marmaris İlçesine Yakın Plajlar

Marmaris’in merkezinde olduğu kadar yakın çevresinde pek çok plaj bulunmaktadır. Bu plajlarda büyük bir rağbet görmektedir. Birçok yerli ya da yabancı turist özellikle yaz aylarında bu plajlara akın etmektedir. Marmaris bu özellikleri sayesinde yaz turizminde en çok tatilci akınına uğrayan yerlerden bir tanesidir. Bu plajlara yakınkiralık villaseçenekleri bulunmaktadır.

Marmaris’in çevresinde bulunan plajlar ve şehir merkezine olan uzaklıkları şöyledir;

 • Akçapınar plajı 30 km
 • Akyaka plajı 31 km
 • Çiftlik Plajı 80 km
 • Cennet Adası Plajı 2 km
 • Orhaniye Plajı 36 km
 • Sedir Adası 16 km
 • Turunç Plajı 21 km

Marmaris daha çok denizi, kumu ve güneşi ile bilinmektedir. Ancak bu ilçemizde tarihi açıdan çok önemli olan tarihi eserlerde bulunmaktadır. Tarihin çok önemli kavimleri burada yaşamış ve birçok tarihi eser bırakmışlardır. Marmaris tarih meraklıları için de çok önemli bir tatil beldesidir.

Tarih meraklıların Marmaris’te ziyaret edebileceği belli başlı tarihi mekânlar ise şunlardır;

 • Taşhan ve Kemerli Köprüsü
 • Büyük Çarşı (Bedesten)
 • İyilik kayalıklarında bulunan arkeoloji parkı
 • Sarı ana türbesi
 • İbrahim Ağa Camii
 • Hafsa Sultan Kervansarayı
 • Marmaris Kalesi

Marmaris’in popüler olan tarihi yeri Marmaris Kalesi’dir. Hafsa Sultan Kervansarayında ise hem Osmanlı mimarisini inceleyebilir hem de kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Bu güzel mekanları doyasıya gezebilmek için öncelikle konaklama konusunu çok hızlı bir şekilde halletmeniz gerekmektedir. Bunun için sizlere sunulan kiralık villa seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Marmaris 'te Gezilecek Yerler

Marmaris’in her biri birinden güzel plajlarını mutlaka gezip görmelisiniz. Tarih seviyor ve tarihe meraklıysanız ziyaret edebileceğiniz yerlerin başında Marmaris Kalesi ve müzesi gelmektedir. Bu müzede eski dönemlerden kalan tarihi eserler, buluntular sergilenmektedir. Halıcı Ahmet Urkay Müzesini gezerek M.Ö 3500’lü yıllardan kalma etnografik ve arkeolojik buluntuları inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Hisarönü’nü ziyaret ederek düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz. Burası ayrıca havasının ve suyunun şifalı olmasından kaynaklı astım hastalarının sıklıkla ziyaret ettikleri bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Amos Antik Kenti ve Fosforlu Mağara da Marmaris ilçemizde diğer gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Marmaris’te yapacağınız tatilin unutulmaz olması için kiralık villa olarak sizlere sunulan bu seçenekleri değerlendirip bir an önce tatil yapmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
FAVORİLERİM
  UYGUNLUK TAKVİMİ
  Müsait
  Dolu
  Ödeme Bekliyor
  Giriş-Çıkış
  REZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Saati :