Tatile Giderken Alınması Gerekenler

Tatile giderken alınması gerekenleribelirlemek biraz uzun süren bir iştir. Dürüst olmanız gereken bir durum vardır. Tatilin her aşamasında ihtiyaç duyacağınız şeylerle isteğe bağlı olarak isteğe duyacağınız şeyleri birbirinden ayırmaya çalışmalısınız.

Tatile giderken yanınıza almanız gerekenlerin yer aldığı iyi bir liste işinizi kolaylaştıracaktır. Bu listeyi inceledikten sonra kış tatili ve yaz tatili için sunduğumuz diğer önerileri inceleyebilirsiniz. Böylece hangi mevsimde tatile çıkarsanız çıkın ihtiyaç duyduğunuz her şeyi yanınıza almış olursunuz.

1. Banyo Malzemeleri

Duş almak için iki üç farklı şampuana ihtiyaç duymayacağınız neredeyse kesindir. Bunun için şampuan, saç kremi, yüz yıkama sabunu, güneş kremi gibi tüm ihtiyaçlarınızı 100 miligramlık şişelere doldurmalısınız.

Bu işlemi yaparak bagaj yükünüzü hafifletmiş olursunuz. Özellikle uçakla seyahat edecek yerlere giderken bu son derece işinize yarayacak bir yöntem olacaktır. Diğer bir alternatif ise tüm bu ürünleri gideceğiniz yerde satın almaktır.

2. Kıyafetler

Kıyafetler unutmamanız gereken en önemli detaylardır. Doğru kıyafetlerle tatile çıkmanın önemi büyüktür. Kıyafetleri rastgele bavula doldurmadan önce onları denemelisiniz. Böylece eski bile olsa kıyafetlerin üzerinize uyup uymadığını kolayca tespit edebilirsiniz.

Kıyafet konusunda her zaman hata yapma olasılığınız vardır. Özellikle tatil telaşı sebebiyle unuttuğunuz pek çok farklı kıyafetiniz olabilecektir. Genellikle garantici seçimler yapmak her zaman en iyisidir. Yer tasarrufu arayışına girmeden önce seçimlerinizi netleştirmeye çalışmalısınız.

3. Takılar

Kalacağınız otel veya villa çok güvenli olsa bile her zaman çeşitli eşyaları kaybetme riskiniz her zaman olacaktır. Tatil için yanınıza takı almak istiyorsanız mutlaka en değerli olanları bir kasada bırakmanız çok daha doğru bir tercih olacaktır. Tatilde kaybedeceğiniz değerli bir takının huzursuzluğu tatilinizin mahvolması anlamına gelebilecektir.

4. Kitaplar

Kitap okumayı seven biriyseniz yanınıza birkaç kitap almayı düşünebilirsiniz. Bu konuda asla aşırıya kaçmayı düşünmemelisiniz ve en önemlisi mutlaka kalın kitaplardan uzak durmalısınız. Bu konuda en önemli çözüm ise bir e-kitap okuyucusu satın alarak birden fazla kitabı yanınızda taşıma şansına sahip olmaktır.

5. Favori İçecekler

Tatildeyken en favori içeceğinizi her zaman bulma şansına sahip olamazsınız. Bu nedenle bir miktar favori içeceği yanınız almayı düşünebilirsiniz. Belki gıdaları yanınıza almak çok mümkün olmayabilir ancak çay gibi kolay hazırlanabilir olan içeceklerinizi yanınızda götürmeyi düşünebilirsiniz.

6. Saç Şekillendiriciler

Tatilde işinizi kolaylaştırmak istiyorsanız her zaman saçlarınızı şekillendirebilen aletleri yanınıza almanız gerektiğini bilmelisiniz. Akşam tatil beldesinde yürüyüşe çıkarken saçınızın kötü gözükmesini istemeyeceğinizden eminiz. Bu nedenle saç düzleştirici gibi çeşitli aletleri tatile çıkarken yanınızda götürmelisiniz.

7. Havlular

Birçok otelde veya villada zaten havlu olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak çok kişiyle tatile çıkıyorsanız işinizi garantiye alıp yanınızda havlu getirmelisiniz. Ek olarak her zaman her yerde aynı kalitede havlu bulamayacağınızı unutmamalısınız. Cildiniz hassassa veya ekstra bakım gerektiriyorsa kullandığınız havlular her zaman elinizin altında olmalıdır.

8. Tişörtler

Tişörtler özellikle yaz tatilinin vazgeçilmez kıyafetlerinden birisidir. Sabah, öğle veya akşam her zaman tişört giyebilirsiniz. Kışın tatile çıkıyorsanız durum değişebilir ancak her ortama uyum sağlayabilecek renkteki tişörtleri tercih ederek işinizi garantiye alabilirsiniz.

Kış Tatili İçin Alınacaklar

Tatilinizi kışın yapmayı seçtiyseniz yanınıza almanız gerekenler soğuk havada size ekstra koruma sağlayacak kıyafetler ve aksesuarlar olmalıdır. Kış tatilinde kullanılacaklar eşyaların doğaları gereği diğerlerine göre daha ağır olması bir dezavantajdır. Ancak hem hafif olan hem de sıcak tutan kıyafetler alarak bu dezavantajı ortadan kaldırabilirsiniz.

Temel Gereksinimler

Her ne zaman nereye seyahat ediyorsanız edin temel gereksinimleriniz çok fazla değişiklik göstermeyecektir. İç çamaşırlarınızın her zaman yanınızda olması gerekmektedir. Bunun için kış tatili paketinin içerisine ilk olarak temel gereksinimleri eklemelisiniz.

Ekstralar

Soğuk havayı size daha az hissettirecek termal iç giyimleri tercih ederek kış tatilinizin çok daha iyi geçmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle vücudun alt kısmı için uzun termal kıyafetleri, üst kısmı için ise kollu olan kıyafetleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Kotlar

Soğuk hava, basit, dayanıklı ve konforlu kıyafetler gerektirir. Kış tatiliniz için bir veya iki kot pantolon almalısınız. Böylece her zaman hemen hemen her kıyafeti iyi görünecek bir şekilde giyme şansına sahip olabilirsiniz.

Paltolar

Kış tatili için polar tarzı ceket veya palto tercih etmek her zaman iyidir. Kışın soğuk bir bölgeyi ziyaret edecekseniz dış giyim konusunda taviz vermemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Yağmurlu bir yeri ziyaret edecekseniz yanınıza iki farklı palto almayı düşünebilirsiniz.

Yağmurluk

Bu isteğe bağlı bir kıyafettir. Kışın tatile çıktığınız yerde bol bol yağmur varsa yağmurluk almayı düşünmelisiniz. Kaliteli bir yağmurluk giymek için aynı zamanda sizi soğuktan izole eden ürünlere yönelmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Botlar

Kış seyahatiniz için en az bir çift dayanıklı bot veya kalın deri ayakkabı tercih etmelisiniz. Hafif kış koşulları için bir çift deri bot fazlasıyla yeterlidir. Karlı havalarda kullanmak için tutucu tabana sahip bir çift yürüyüş ayakkabısı tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Atkı

Kışın çok etkili olduğu bir yere seyahat ediyorsanız çantanıza bir veya iki atkı koyduğumuzdan emin olmalısınız. Başınız, boynunuz, elleriniz ve ayaklarınız en hızlı şekilde soğuyacak olduğundan atkının yardımıyla büyük bir konfor elde edebilirsiniz.

Eldivenler

Ciddi derecede soğuk bir yere gidiyorsanız giyebileceğiniz iki çift eldiveni yanınızda götürmelisiniz. İnce yünlü eldivenler ılıman iklimler için son derece iyidir. Çok soğuk havalarda ise şık görünmek için bir çift deri eldiven tercih edebilirsiniz.

Şapka

Kışın giyilebilecek iyi bir şapka en soğuk havalarda bile sizi sıcak tutabilecektir. Soğuğun etkiliği olduğu bir şehri tercih ediyorsanız klasik yünlü bir şapka kullanabilirsiniz. Eğer kış etkinliklerine katılmayı düşünüyorsanız daha hafif bir şapka seçmeyi düşünebilirsiniz.

Güneş Gözlükleri

Güneş gözlükleri yaz ve kış demeden yanınızda olmalıdır. Karlı bir yere seyahat ediyorsanız gözlerinizi güneşe karşı korumak için bir çift polarize güneş gözlüğü kullanmalısınız. Kış güneşi yansıtıcı beyaz kar ile birleştiğinde görünüşünüze zarar verebilecektir.

Yaz Tatili İçin Alınacaklar

Yaz tatilinde alınacaklar konusunda karar vermek çok kolay olmayabilir. Mevcut giysilerinizi tercih edebileceğiniz gibi sıcak hava için çok daha hafif ve ince giysiler tercih edebilirsiniz. Karar verebilmek için bir sonraki tatiliniz için ayrıntılı bir alınacaklar listesi size yardımcı olabilecektir.

Temel Gereksinimler

Sıcak havayla başa çıkmak için daha hafif kıyafetler giymekle ilgili yanlış bir şey yoktur. Ancak kıyafet seçiminde temel gereksinimlerinize önem vermek oldukça önemlidir. Aynı zamanda tatile çıkacağınız yerin kendine özgü yapısına uygun kıyafetler tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Buna ek olarak tatiliniz boyunca size yetecek kadar iç giyim ürününü yanınızda getirmelisiniz. Bunlar temel gereksinimlerdir. Yaz veya kış tatili fark etmeksizin iç giyim ürünlerini yanınıza almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Tişörtler

Tişörtler sıcak havalar için son derece ideal seçimlerden biridir. Güneşli bir yere seyahat edecekseniz yanınıza en az dört veya beş tişört almalısınız. Böylece çok fazla çamaşır yıkamak zorunda kalmadan tatilinizi geçirebileceksiniz.

Uzun Kollu Gömlek

Tropikal bir yerde tatile çıkacaksanız uzun kollu gömlek veya bluz mükemmel bir tercih olacaktır. Erkekler için özellikle düğmeli bir gömlek tercih etmek yaz tatili için her zaman ideal bir seçimdir.

Şortlar

Sıcakta serin ve rahat olmanızı sağlayacak iki çift şortun yanında dışarı çıkıp ara sıra serin olan günlerde kendinizi sıcak tutmanıza yardımcı olacak bir çift pantolon almalısınız. Böylece mükemmel bir yaz tatili için kendinizi hazır tutabilirsiniz.

Gecelik

Tatil yapmak için havuzlu bir villada konaklamayı tercih ederseniz gecelik son derece işinize yarayacaktır. Otellerde konaklamayı tercih ettiğinizde ücretsiz gecelikleri kullanabilirsiniz. Ancak her zaman kendi kıyafetlerinizi getirmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır.

Mayolar

Yaz tatili için yanınıza mutlaka içi mayo almanız gerekmektedir. Sıcak bölgelerde yer alan nem çamaşırların kurumasına engel olabilir. Yedek bir mayoya sahip olmak bu nedenle oldukça avantajlıdır.

Plaj Sandaletleri

Sandalet yaz tatili için vazgeçilmezlerden birisidir. Yürümeyi seviyorsanız yanınızda sıcak havada rahat hissetmenizi sağlayacak bir çift sandalet getirmelisiniz. Böylece kumsalda gezerken çok fazla rahatsızlık duymadan hareket etme şansı elde edebilirsiniz.

Triko Kazak

Yaz tatili için nereye giderseniz gidin hava geceye kadar sıcak kalabilir ancak çoğu gün batımından sonra havanın serinlemesi mümkündür. Yanınızda bir triko kazak almak bu nedenle son derece önemlidir. Havanın serin olduğu zamanlarda triko kazak kullanabilirsiniz.

Güneş Gözlükleri

İyi bir güneş gözlüğü gözlerinizi güneşten koruyacaktır. Aynı zamanda parıltı ve yoğun güneş ışığından korunmak için güneş gözlüklerini kullanmanız gerekebilecektir. Polarize güneş gözlüğü kullanmayı tercih ederseniz yaz tatili için en ideal seçimi yapmış olursunuz.

Anasayfa
Telefon
Whatsapp
WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Gece Sayısı0 Gece
  • Konaklama Tutarı0 Gece
  • Kısa Konaklama Ücreti0₺
  • İndirim Tutarı0₺
  • Toplam Tutar0₺
  • Ön Ödeme0₺
  • Giriş Ödenecek0₺
  • Hasar Depozitosu